Zwycięstwo!

Bez kategoriiMożliwość komentowania Zwycięstwo! została wyłączona

Drugi raz z rzędu pojawiliśmy się na lotnisku Aeroklubu w Turbii oraz na poligonie wojskowym w Nowej Dębie. Poprzednio zajęliśmy drugie miejsce, a w tym roku triumfowaliśmy na najwyższym stopniu podium.

przygotowanie_do_startuPierwszego dnia konkursu, nasz lądownik z łazikiem planetarnym fantastycznie sprawdził się podczas zrzutu z drona z kilkuset metrów! Przez cały czas nadawał drogą radiową ciśnienie, temperaturę i wysokość nad poziomem morza oraz filmował powierzchnię ziemi. Poza zbieraniem danych naukowych, łazik sfilmował różne formy życia, poczynając od mrówek i owadów latających kończąc na jurorze, który odnalazł naszego CanSata na płycie lotniska.

 

Łukasz_umieszcza_minisatelitę_w_zasobniku_rakietyDrugiego dnia odbyła się podobna próba, z bardzo istotną różnicą. CanSaty zostały wystrzelone prawdziwą rakietą na wysokość niemalże dwóch kilometrów.
Podczas tej próby, nasz CanSat, wytrzymał
uderzenie o ziemię z prędkością ponad 110km/h i najważniejsze, nasza konstrukcja wyszła z tego praktycznie bez szwanku.

 

prezentacja_finałowa_projektu_przed_juryOstatniego dnia, wszystkie zespoły prezentowały przed jury i publicznością wyniki swoich eksperymentów. Nasza prezentacja zachwyciła publiczność i zdobyła serca jurorów. Podczas niej przedstawiliśmy między innymi budowę i zasadę działania naszej konstrukcji za pomocą animacji 3D jak i bardzo szczegółowe wykresy prezentujące dane zebrane podczas misji.

 

31143721_10155247458975178_74051541195030528_oJest to szczęśliwe zakończenie 10 miesięcy ciężkiej pracy, lecz nie spoczywamy na laurach. Przed nami kolejne 2 miesiące jeszcze intensywniejszej pracy przed Europejskimi finałami, które odbędą się na wulkanicznym archipelagu Azory. Trzymajcie za nas kciuki i śledźcie nasze poczynania na naszym fanpage’u na Facebook’u.

 

© 2017 CanSatieros Team| WORDPRESS THEME BY DAMEER DJ.