Misja

Misja podstawowa, którą muszą wykonać wszystkie drużyny, polega na odczytywaniu co jedną sekundę wartości temperatury i ciśnienia podczas opadania minisatelity po opuszczeniu rakiety na ok. 3 km wysokości. Odczytane dane muszą być przekazane drogą radiową do naziemnej stacji bazowej i przedstawione w postaci tabel i wykresów.

Nasza misja dodatkowa jest bardzo skomplikowana. Polega na eksploracji planety za pomocą łazika. Dokona on przejazdu wokół miejsca lądowania i zbierze podstawowe dane: temperaturę, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność atmosfery, ukształtowanie powierzchni, obecność pola magnetycznego i jego wartość. Aby uniezależnić się od kłopotów z łącznością radiową, łazik będzie działał autonomicznie. W przypadku napotkania na trudności terenowe, będzie on samodzielnie wyszukiwał optymalną trasę. Jednocześnie wykona fotografie i film z przejazdu po powierzchni planety. Wszystkie parametry, filmy i fotografie zostaną zarejestrowane na karcie pamięci. Dodatkowo odczyty czujników będą nadawanie radiowo do stacji naziemnej.

Podczas misji podstawowej, oprócz nadawania i rejestrowania ciśnienia oraz temperatury, wykonywany będzie film z opadania CanSata. Jednocześnie rejestrowane będą dane z akcelerometru i żyrokompasu. Krytycznym elementem będzie moment przyziemienia. Pozycja lądownika po wylądowaniu musi umożliwić opuszczenie go przez łazik. Dlatego lądownik zostanie wyposażony w dodatkowy system stabilizacji pozycji.

© 2017 CanSatieros Team| WORDPRESS THEME BY DAMEER DJ.